Iz Butik Hotel - Kayaköy - Turkey

Author channel Recommended Hotels   4 month ago
4 views

0 Like   0 Dislike

BARIŞ İÇİN BİR YER / KAYAKÖY (ing.altyazı)

Yönetmen / Director: Hilmi Etikan Yapım Tarihi / Date: 2005 Süre / Duration: 20' Yapım / Producer: TMMOB Mimarlar Odası Genel Merkezi Danışmanlar / Consultants: Oktay Ekinci, Şener Özler, Ali Rüzgar Metin / Script: Emel Kayın Çeviri / Translator: Şebnem Gökçen Dündar Seslendiren / Narrator: Mesut Mertcan Kurgu / Editing: Hilmi Etikan Kamera / Camera: Necip Sevindik Altyazı / Subtitle: Haşim Esat Ekinci, Duygu Etikan Ses Kayıt / Audio Record: Hakan Çiçek Teknik Yapım / Technique Production: Filmür Ltd.Şti Tel:0212.2525700 Teknik Yapım Sorumlusu / Technique Production Responsible: Yıldız Etikan Orijinal Format / Format Original: Sony DVCAM Konu / Synopsis: Eğer insanoğlunun binlerce yıllık uygarlaşma çabasının sonucu olan kentler, köyler, sonsuz barış arayışının odaklarıysa, Kayaköyü ( Levissi ) bu olgunun en iyi temsil edilebileceği yerlerden biridir. Çünkü o, farklı kültürlerin barış içinde yaşadığı bir coğrafyada var olmuş, ama savaş bu yeri yüzyıllık bir suskunluğa itmiştir. O savaş ki, Kayaköyü'nde ( Levissi ) yerleşmiş ve birlikte üretmeyi başarmış olan insanların, çok ötesinde gelişen nedenlerle yaşanmıştır. Ancak savaş ve sonrasında gerçekleştirilen mübadele yüzünden, karşımızda terkedilmiş bir mekân vardır. If cities and villages as outcomes of the efforts mankind has spent for civilization in thousands of years are foci of the search for eternal peace, then village of Kayaköy is one of the best representatives of such. The underlying reason is that it existed on such a geography where different cultures lived in peace, but war has lead this place fade into its century-long quietness. The very same war, however, was lived for reasons that had nothing to do with the inhabitants who had settled and succeeded to produce together at Kayaköy. But because of the war and the great exchange of population that followed, we are now faced up with a deserted place, which has lost its sounds of life.

Fethiye-Kayaköyü Geziyoruz...MaviYeşil /Gerçel Kara 3. bölüm TRT HABER

Gezginimiz Gerçel Kara bu bölümde, sizleri Fethiye'nin nin tarih kokan beldesi kaya köyde tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. ...MaviYeşil bir yolculuğa hazır olun , Mavi Yeşil TRT Haber'de.

TÜRKİYE'DE KEŞFEDİLMEMİŞ EN GÜZEL 7 KÖY

TÜRKİYE'DE KEŞFEDİLMEMİŞ EN GÜZEL 7 KÖY Türkiye'nin her yeri bir ayrı güzel. Ancak sizler için en güzel köylerden 7 tanesini derledik. İyi seyirler. Videomuzu izlediğiniz için teşekkür ederiz. Kanalımıza abone olmayı unutmayın. Sizlere daha iyi içerik ve videolar sunabilmemiz için önerilerinizi bizlerle paylaşırsanız seviniriz. Sosyal Medyada: facebook için: https://goo.gl/Qrj7e3 twitter için: https://goo.gl/YLffBH instagram için: https://goo.gl/9PLGzM pinterest için: https://goo.gl/pruzTX tags: bakbi,bak bi,türkiyede keşfedilmeyi bekleyen,en güzel köy,en güzel 7 köy,EN GÜZEL 7 KÖY,EN GÜZEL,KÖY,KEŞFEDİLMEMİŞ,TÜRKİYE'DE,adını sen koy,koy,terk edilmiş köy,eğlence,çizgi film,çocuk,eğlenceli,cinli köy,paranormal,türk,ordusu,türk özel kuvvetleri,türkiye,deniz,komedi,village,turkey village,güzel köyler,en güzel köyler,köyde,köyde yaşam,keşif bekleyen,aydın,doğanbey,misi,bursa,kösedere,izmir,kuyucak,ısparta,kümbet,giresun,söğüt,muğla,vakıflı,hatay

Fethiye ölüdeniz:kayaköy

KAYAKÖY KARMYLASSOS GHOST TOWN - TÜRKİYE'DE TERK EDİLMİŞ GİZEMLİ BİR YER

Iz Butik Hotel hotel city: Kayaköy - Country: Turkey
Address: Kaya Köy Mahallesi, Tellal Tepe Sokak No: 9, Fethiye, Muğla; zip code: 48300

Featuring free WiFi and an outdoor pool, Iz Butik Hotel offers accommodation in Kayakoy. Guests can enjoy the on-site restaurant. Free private parking is available on site. Certain units have a seating area where you can relax.
--

Comments for video: